Rok szkolny 2008/2009

Nowy rok szkolny to dla naszej szkoły wiele zmian- przede wszystkim remont. Planuje się wykonanie termomodernizacji, wymianę stolarki drzwiowej oraz malowanie dachu i odnowienie elewacji.

Akcja „Święto Drzewa”

Dnia 10 października 2008 roku, jak wszystkim wiadomo, odbyła się Ogólnopolska Akcja „Święto Drzewa”. Jej celem było posadzenie drzew, które będą służyły nam i przyszłym pokoleniom  oraz podniesienie ekologicznej świadomości uczniów. W tym ogólnopolskim przedsięwzięciu wzięła udział nasza szkoła – Szkoła Podstawowa nr 2 w Jaworzynce- Zapasiekach. Tego dnia o godzinie 8.30 uczniowie klas 4-6 zgromadzili się przed budynkiem szkolnym, by wraz z opiekunami p. Damianem Polokiem i p. Zdzisławem Steblem udać się do miejsca, zwanego w Trójwsi Kotelnicą. Dotarliśmy tam o godz. 9.00, gdzie czekali na nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. J. Twardowskiego w Jaworzynce. Do grupy dołączył leśniczy p. Michał Urbaczka, który wraz z nami udał się do wyznaczonego miejsca sadzenia drzewek. Tam przeprowadził prelekcję, w której zaznaczył, jaką rolę odgrywają lasy. Spotkanie to było doskonałą, a zarazem praktyczną lekcją przyrody. Uczniowie przypomnieli sobie z jakich warstw zbudowany jest las, jakie typowe gatunki drzew występują w naszych lasach i  co je niszczy. Jednym z celów tej prelekcji było uświadomienie uczniom, jak ważna jest rola lasu. Jest on bowiem nie tylko miejscem życia zwierząt, ale też miejscem odpoczynku ludzi. Następnie pracownicy Nadleśnictwa Wisła dali dzieciom praktyczną lekcję sadzenia drzewek. Uczniowie pilnie obserwowali, po czym z zapałem zabrali się do pracy. Wspólnie zasadzili około stu sadzonek. Akcja zakończyła się w południe wspólnym ogniskiem. Nadleśnictwo ufundowało wszystkim uczestnikom ciepły posiłek (pieczone ziemniaki i chleb zapiekany z serem).

Przedpołudnie spędziliśmy bardzo owocnie. Zadowoleni udaliśmy się do szkoły.

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

7. 10. 2009 odbyła się w naszej szkole uroczystość pt. „Pasowanie na ucznia”.

W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, Pani Dyrektor, nauczyciele i rodzice uczniów klasy pierwszej.

Po przywitaniu gości przez wychowawcę klasy, panią Urszulę Stebel, uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy pierwszej. Po wystąpieniu dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. W dalszej części rozpoczął się obrzęd przyjęcia dzieci do gromady szkolnej. W pierwszej części dzieci złożyły ślubowanie, a później podchodziły kolejno do pasowania, które przeprowadziła Pani Dyrektor. Po uroczystym pasowaniu, Pani  Dyrektor wręczyła uczniom klasy pierwszej legitymacje szkolne. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia.

MIKOŁAJKI

Szóstego grudnia przybył do naszej szkoły bardzo miły i długo oczekiwany gość- Święty Mikołaj.

Oczekiwany, bo większość dzieci napisała do Świętego długie listy, pełne życzeń i próśb. Spotkanie z Mikołajem przygotowali pani A. Kędzior i D. Polokz pomocą zaproszonych wolontariuszy. Po wymarzone prezenty przyszły również maluchy, które dopiero za kilka lat dołączą do naszej gromadki, ale już teraz bardzo im się u nas podobało. Zadbali o to organizatorzy, którzy przygotowali dla wszystkich dzieci wiele zabaw; Mikołaj też dobrze się bawił- nawet tańczył z dziećmi.

Konkurs wiedzy o języku angielskim i Wielkiej Brytanii.

Od września 2008 do stycznia 2009 trwał w naszej szkole konkurs wiedzy o języku angielskim i Wielkiej Brytanii. Co dwa tygodnie na gazetce szkolnej pojawiało się pytanie związane z językiem angielskim oraz świętami obchodzonymi w krajach anglosaskich. Zadanie uczniów polegało na dokładnym przeczytaniu informacji znajdujących się na gazetce, ponieważ tam znajdowała się odpowiedź na zadane pytanie. Na zakończenie konkursu każdy z uczestników musiał wykonać mapę Wielkiej Brytanii, narysować flagę oraz krótko scharakteryzować ten kraj. Wykonane prace wraz z odpowiedziami na pytania zostały ocenione przez jury. Ponieważ odpowiedzi na wszystkie pytania były prawidłowe o wyniku konkursu zadecydował poziom prac plastycznych ( mapa Wielkiej Brytanii).

Pierwsze miejsce zdobyła praca Justyny Małyjurek z klasy 6. Praca ta była wykonana bardzo  starannie, nie zawierała żadnych  błędów. Uczennica w nagrodę otrzymała słownik języka angielskiego.

Drugie miejsce przypadło w udziale Aleksandrze Byrtus z klasy 5. Praca Oli wyróżniała się dużą ilością zdjęć, które niewątpliwie uatrakcyjniły przygotowaną przez nią mapę.

Trzecie miejsce zajęła praca Kariny Wojnar z klasy 5.Wyróżnienia otrzymały: Anna Łacek i Elżbieta Małyjurek z klasy 6 oraz Karina Gorzołka z klasy 5.

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA